V. Musvydaitė-Vilčiauskė Pasaulinę aplinkos dieną kviečia pasitikti einant

Mokytojas iš Vilniaus, ėjimo dėka atsikratęs 40 kilogramų viršsvorio. Senjorė iš Zarasų, kasdien nueinanti virš 40 tūkst. žingsnių. Paauglys iš sostinės, ėjimo renginių medalius kolekcionuojantis nuo ketverių. Šeima iš Kauno, kurioje eina tiek vos kelių savaičių anūkas, tiek 9 dešimtį perkopęs senelis. Tai tik kelios istorijos iš jau tradicija tapusio, didžiausio nemokamo sveikatingumo renginio šalyje „IKI Ėjimo varžybų“, kasmet suvienijančio dešimtis tūkstančių ėjimo entuziastų. Šį šeštadienį, birželio 5 d., ėjimo entuziastus renginys pirmą kartą kvies pasivaikščioti Klaipėdoje.

Eis jau dvidešimtąjį kartą

„IKI Ėjimo varžybos“ – tai jau septintuosius metus organizuojamas nemokamas ėjimo renginys, bėgant metams tapęs didžiausia sveikatingumo iniciatyva šalyje. Šį šeštadienį uostamiestyje, ties Klaipėdos vasaros koncertų estrada, vyks jau dvidešimtas iniciatyvos renginys, subursiantis per 7 tūkst. dalyvių.

„Simboliška, jog dvidešimtąjį renginį minėsime mieste, kurio gyventojai mus atvykti aktyviai kvietė jau ne vienerius metus. Kartu su Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centru parengėme nuostabų pažintinį maršrutą, o jį įveikus dalyvių lauks ne tik medaliai, bet ir IKI žingsnių turgus, kuriame – per 20 tūkst. vaisių ir daržovių“, – sako renginio organizatorė ir vaikščiojimo programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Klaipėdoje vyksiančios „IKI Ėjimo varžybos“ turės ir kitą, ypatingą misiją – atkreipti dėmesį į mus supančią aplinką. Renginio dalyviai taps Pasaulinei aplinkos dienai skirtos Jungtinių Tautų iniciatyvos „Only One Earth“ dalimi.

„Klaipėdoje vyksiančios „IKI Ėjimo varžybos“ pateko į Jungtinių Tautų inicijuojamą, oficialų Pasaulinės aplinkos dienos minėjimo veiklų žemėlapį. Dalyvius kviečiame atsisakyti automobilio, keliauti darniai bei dieną skirti pasivaikščiojimui. Tokiu būdu renginio metu sieksime sutaupyti daugiau nei 12 tonų CO2!“, – sako renginio organizatorė.

Turiningas laikas su šeima

Unikali renginio savybė – galimybė apsipirkti vien už einant surinktus žingsnius. Įveikus 15 tūkst. žingsnių arba 10,5 kilometrų maršrutą, dalyviai patenka į apsipirkimo už žingsnius erdvę. Joje – vaisiai ir daržovės, ekologiški produktai AUGA, sveikatai palankūs PAULUNS pusryčių dribsniai, augaliniai ledai NATURLI ar net džiovinti, sveiki ir skanūs ACHETA užkandžiai iš svirplių. Apsipirkti dalyviai gali pasinaudodami nemokama vaikščiojimo programėlę „#walk15“, kurios žingsnių piniginėje kaupiasi einant renkami žingsniai.

Programėlėje dalyviai gali atrasti ir pažintinį, profesionaliai įgarsintą, informaciniais punktais bei nuotraukomis papildytą renginio maršrutą.

„Pirmą kartą renginio maršrutas bus papildytas ir virtualios realybės funkcijomis. Iš viso dalyviai atras per 30 pažintinių objektų, galės susipažinti su tokių vietų, kaip Jono kalnelio, Klaipėdos universiteto, Žvejo skulptūros istorijomis, sužinos kiek tiltų stovi virš Danės upės, išgirs ir pamatys daug kitų įdomių faktų“, – sako renginio organizatorė.

Maršrute lauks dvi pramogų bei poilsio zonos. Įveikus pirmuosius 5 tūkst. žingsnių dalyvius pasitiks „ERGO“ 5000 žingsnių aktyvios šeimos zona, kurioje bus galimybė susipažinti ir išbandyti tradicinius lietuviškus, Lietuvos etnosporto komiteto organizuojamus žaidimus: muštuką, lietuvišką ritinį, lazdos traukynes ir kt.

Einant toliau dalyvius pasitiks „#walk15“ 10 000 žingsnių sveikatingumo zona, leisianti įsitraukti į energingąsias zumbos treniruotes, susikurti nemokamą žingsnių iššūkį ar tiesiog pailsėti.

Startas – Klaipėdos širdyje

„Laukiame visų – nuo mažiausių iki vyriausių šeimos narių bei, žinoma, augintinių. Pažadame, gerą, turiningą ir aktyvų laiką kiekvienam“, – sako V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

„IKI Ėjimo varžybos“ organizatoriai pasivaikščioti po Klaipėdą kviečia jau šį šeštadienį, birželio 5 d. Pirmasis startas – 10 val., Klaipėdos vasaros koncertų estrados teritorijoje (Liepojos g. 1).

Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija adresu: www.ikiejimovarzybos.lt

Projektas „Ėjimo varžybos“, kurį įgyvendina UAB „Walk15“, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.