6 tinklalaidės turiningiems pasivaikščiojimams

Ar žinojote, jog tinklalaidžių klausymas žingsniuojant padeda nueiti ilgesnius atstumus? Šį faktą įrodė net moksliniai tyrimai!  Tad, kol apšilinėjate prieš „IKI Ėjimo varžybas“ ir kaupiate žingsnius, kviečiame susipažinti net su 6 LRT tinklalaidėmis, kurios ne tik paskatins nueiti daugiau, bet ir praskaidrins jūsų pasivaikščiojimus.

LRT RADIJAS

  • Penki kilometrai

Apie laidą: Pėsčiomis per šalia esančias, bet neatrastas Lietuvos vietas. Eidami vidutiniu 5 km/h greičiu tinklalaidės vedėjai aptaria keliavimo pėsčiomis privalumus, ieško netikėtų maršrutų ir pasikvietę pakeleivį kalba apie alternatyvaus transporto privalumus ir trūkumus, keliavimo pėsčiomis galimybes Lietuvoje, kelionių psichologiją, istoriją bei kitas keliautojams įdomias temas. Laidą veda klimatologas, filosofas Silvestras Dikčius ir gydytojas, mokslo populiarintojas Ignas Klėjus.

Laidų įrašai: https://www.lrt.lt/mediateka/audio/penki-kilometrai

  • Daiktiniai įrodymai

Apie laidą: Daiktai mums gali papasakoti viską. Mūsų praeitį, dabartį ir ateitį. Žinoma, ne tik vien daiktai. Galbūt ir dalykai. Bet kokiu atveju, nėra tokio visai šalimais mūsų tūnančio ir nepastebimo namų apyvokos padargo, maisto produkto, aprangos detalės, su kuria nesisietu liepsnojanti aktualija arba įdomi istorija. Kiekvienos laidos pabaigoje – knygų rekomendacijos pagal laidos temą. Laidą veda Aidas Puklevičius

Laidų įrašai: https://www.lrt.lt/mediateka/audio/daiktiniai-irodymai

LRT KLASIKA

  • 72 atspalviai

Apie laidą: Nuo pat vaikystės esame apsupti lyties klausimų ir jai priskiriamų daiktų. Per lyties prizmę aiškiname beveik viską: nuo kasdienių pasirinkimų iki žmogiško elgesio skirtumų. Klausimų apie lytis, lyčių tapatybes, lyčių elgesį daug, tačiau juos dažnai priimame kaip savaime suprantamus gyvenimo faktus. Tinklalaidėje „72 atspalviai“ – pokalbiai retai diskutuojamomis šiuolaikinei Lietuvos visuomenei aktualiomis temomis. Laidą veda Artūras Tereškinas ir Indrė Kaminckaitė.

Laidų įrašai: https://www.lrt.lt/mediateka/audio/72-atspalviai

  • Tendencingai

Apie laidą: „Tendencingai“ – tai pasakojimai apie madą, jos santykį su kultūra, istorija, dabartimi bei mumis pačiais. Kiekviena laida yra tarsi smalsus žvilgsnis, atrandantis aktualiausias mados industrijos problemas bei asmenybes, išryškinantis svarbiausius virsmus ir atveriantis naujas galimybes matyti madą kaip visiems suprantamą ir artimą reiškinį. Nuo intriguojančių pasakojimų apie madą kuriančius iki įžvalgų apie ją dėvinčius – „Tendencingai“ siūlo madą išgirsti naujai. Laidą veda mados žurnalistė Deimantė Bulbenkaitė.

Laidų įrašai: https://www.lrt.lt/mediateka/audio/tendencingai

LRT OPUS

  • Žaidžiam žmogų

Apie laidą: Tinklalaidės vedėjos, aktorė Elžbieta Latėnaitė ir žurnalistė Tautė Bernotaitė, kalbina pašnekovus įvairiomis painiomis temomis: emocinis gyvenimas, susikalbėjimas, LGBTQIA+, intymumas, gėdos. Gilius pokalbius lydi vedėjų juokeliai, improvizacijos ir žaismingos rubrikos. Nes rimti dalykai yra komiškiausi, ir atvirkščiai.

Laidų įrašai: https://www.lrt.lt/mediateka/audio/zaidziam-zmogu

  • Švelnūs tardymai

Apie laidą: „Švelnūs tardymai“ – daug metų LRT OPUS eteryje gyvuojanti laida, kurioje kalbinamos ryškios asmenybes, atstovaujančios mokslo, meno, sporto ir kitas sferas. Tai ramaus tempo, sielas, nuostatas ir pasirinkimų aplinkybes analizuojanti pokalbių laida, kurią veda Richardas Jonaitis.

Laidų įrašai: https://www.lrt.lt/mediateka/audio/svelnus-tardymai