Alytus tapo atradimu 5 tūkst. ėjikų – nuo 30 dienų mažylių iki į 8 dešimtį įkopusių senjorų

Nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto Alytuje rinkosi aktyvaus laisvalaikio entuziastai iš visos šalies. Eiti juos subūrė jau aštuntuosius metus vykstantis didžiausias nemokamas sveikatingumo renginys šalyje „IKI Ėjimo varžybos“. Pirmą kartą Dzūkijos sostinėje organizuotas renginys dalyvius džiugino fantastišku maršrutu, gausiu žingsnių turgumi ir puikiu oru.

„Alytus buvo nuostabus, jis tapo atradimu beveik 5 tūkst. ėjikų! Maršrutas stebino žaluma, aukščiausiu Lietuvoje pėsčiųjų tiltu bei kitais žaviais vaizdais, o žingsnių turgus buvo iššluotas akimirksniu. Smagu, jog mūsų ėjimo bendruomenė kasmet tik auga. Pavyzdžiui, šiandien renginyje pasimatėme ir su dalyve, kuri ėjo dar 2016-aisiais būdama nėščia, o dabar jai kompaniją palaiko jau gerokai ūgtelėjęs sūnus“, – šypsosi renginio organizatorė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Ypatingos formos maršrutas

Alytuje dalyviai buvo kviečiami įveikti 15 000 žingsnių, arba 10,5 km ilgio maršrutą, vingiuojantį po vasariškai žaliuojančius parkus, upių ir ežerų pakrantes bei žavias alėjas. Šiais metais maršrutas įgavo ypatingą formą – jis priminė širdelę. Nemokamoje vaikščiojimo programėlėje #walk15 patalpintas maršrutas taip pat buvo papildytas įtraukiančiomis Alytaus meilės istorijomis.

„Esame iš Alytaus ir žinome, kad visiems turistams labai patinka mūsų miestas, nes jis yra žalias. O šiandienos maršrutas buvo parengtas tobulai – aplankėm ir piliakalnius, ir tiltus perėjome, ir Dailidės ežerėlį, visas svarbiausias lankytinas vietas. Buvo labai smagu“, – pasakoja alytiškė dalyvė.

Maršrutą įveikę ėjikai taip pat buvo apdovanoti aplinkai draugiškais širdelės formos medaliais. Medaliai ne tik įprasmina meilės miesto vardą, bet skatina puoselėti tvarumo vertybes.

Antrąjį kartą šiais metais vykstančiame renginyje maršrutą įveikę dalyviai tradiciškai buvo kviečiami apsipirkti turguje, kurio valiuta – žingsniai. Alytuje ėjikų laukė per 20 tūkst. šviežių vaisių bei daržovių, beveik 10 tūkst. skirtingų skanėstų keturkojams bei kiti gardūs ir sveiki pasiūlymai. Renginio metu visos žingsnių turgaus gėrybės buvo greitai išpirktos gausaus dalyvių būrio.

„Apsipirkau žingsnių turguje vos įveikęs trasą. Pasiūlymai puikūs! Už žingsnius įsigijau obuolių, bananų, agurkų, morkų bei skanėstų augintiniams. Visos šios gėrybės padės atgauti jėgas po maršruto“, – sakė renginio dalyvis.

Maršrutą įveikė 30 dienų mažylis

Dar viena „IKI Ėjimo varžybų“ tradicija  – rinkti jauniausią ir vyriausią renginio dalyvį. Alytuje jauniausiu ėjiku tapo iš Vilniaus atvykęs mažylis vardu Leonas. Jam – vos mėnuo.  Tuo tarpu vyriausio dalyvio titulą pelnė 77 metų ėjikas Jonas.

„Kiekvieną kartą stengiuosi sudalyvauti „IKI ėjimo varžybose“. Einu su žmona arba vaikais, stengiamės daug keliauti ir pažinti aplinką. Esu augęs Alytuje ir jis iš tiesų labai stipriai pasikeitė ir manau, kad keisis ir toliau į labai gerą pusę. Alytiškiai, būkit laimingi, džiaukitės savo miestu. Didžiuokitės, kad jūs esate alytiškiai“, – sako Jonas.

Paskutinės šių metų „IKI Ėjimo varžybos“ rugsėjo 2 dieną sugrįš į Kauną. Pernai šiame mieste renginys sutraukė rekordinį dalyvių skaičių – per 16 tūkst. aktyvaus laisvalaikio mėgėjų.