Kačerginėje susibūrė 16 tūkst. ėjikų: „Gražiausias maršrutas, kokiu esame ėję“

Šeštadienio rytas Kačerginėje prasidėjo kitaip nei įprasta. Ramias, pušimis kvepiančias miestelio gatveles pripildė nuotaikingai nusiteikę ėjikai iš tolimiausių šalies kampelių. Skaičiuojama, kad per visą dieną jų čia buvo 16 tūkst., o atvykimo priežastis – aštuntuosius metus šalyje organizuojamas didžiausias nemokamas sveikatingumo renginys „IKI Ėjimo varžybos“.

„Turime rekordą! Šiandien eiti Kačerginėje užsiregistravo per 16 tūkst. dalyvių!”, – susirinkusius į Kačerginės širdį – Liepų parką, sveikino renginio organizatorė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Visų dalyvių laukė specialiai renginiui paruoštas maršrutas, kurio pažintinius punktus susirinkusieji galėjo atrasti mobiliosios programėlės „#walk15“ pagalba. Jis ir toliau bus pasiekiamas visiems norintiems, nespėjusiems sudalyvauti renginyje.

„Man be galo smagu, kad jūs esate čia! Pušų amfiteatras, vingiuojantis Nemunas, laukinis gamtos vaizdas, šaltinio vanduo, medinės vilos ir istorija dvelkiančios gatvės Kačerginę paverčia unikalia. Pažinkite Kačerginę, atraskite ją ir sugrįžkite čia dar ne kartą“, – ties starto linija susirinkusius dalyvius sveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Vienas gražiausių maršrutų

Į Kačerginę atvykę ėjikai siekė įveikti 15 000 žingsnių, arba 10,5 km ilgio maršrutą, vedantį po jaukius pušynus, vaizdingą Nemuno slėnį, seniausias mūsų valstybės istorijas menantį Pyplių piliakalnį bei tarpukario dvasią išsaugojusią architektūrą.

„Nuotaikos nuostabios, labai gražūs vaizdai, džiugu matyti kaip atsinaujino Kačerginės miestelis. Maršrutą galėčiau įveikti dar kartą“, – ryžtingai teigė pirmas finišavęs renginio dalyvis.

Unikalus „IKI Ėjimo varžybų“ elementas – žingsnių turgus, kuriame dalyviai surinktus žingsnius gali  iškeisti į vaisius ir daržoves, skanėstus augintiniams, gardžius dribsnius, augalinius ledus bei nuolaidą aktyvaus laisvalaikio prekėms. Šiais metais apsipirkimo už žingsnius erdvėje dalyvių laukė net 12 skirtingų rūšių vaisių bei daržovių ir 6 skirtingų rūšių skanėstai augintiniams.

„Labai patiko maršrutas – vienas gražiausių, kokiu esame ėję. Tai pirmasis rimtas žygis mūsų vaikui, kuriam šiuo metu pusantrų metukų. Smagu, kad finišavus galėjome apsipirkti ir už žingsnius. Štai, vaikas išsirinko morką“, – šypsojosi renginio dalyvis.

Maršrutu – ir vos kelių savaičių mažyliai

Paskutinis metų renginys subūrė aktyviausius šalies ėjikus. Vienas jų – bene didžiausią renginio medalių kolekciją turintis, nuo ketverių metų einantis Dominykas. Šiais metais jis renginio organizatoriams kartu su savo tėčiu padarė ypatingą dovaną – medinę, renginio atributika išdailintą medalių kabyklą.

„Stiprybės visiems einant!“, – nuotaikingai linkėjo Dominykas.

Renginyje tradiciškai buvo apdovanotos ir masiškiausiai ėjusios grupės – mokykla, darželis, įmonė, komanda bei šeima.

„Praėjusiais metais ėjome su šeima, o šiemet susibūrėme ir su kolegomis. Eisime ir kitą kartą“, – sakė masiškiausios įmonės titulą pelniusios komandos atstovė.

Renginio dalyvius ir organizatorius taip pat nustebino jauniausias ėjikas. Vežimėlyje ramiai miegančiai mažylei – vos 18 dienų. O vyriausio ėjiko titulą Kačerginėje iškovojo ir prieš penkerius metus šį titulą Kaune pelnęs, dabar jau 85 metų aktyvaus laisvalaikio entuziastas Edmundas.

„Visą laiką vaikštau. 6 tūkst., 7 tūkst., 8 tūkst. žingsnių. Lygiu keliu galiu eiti ir po 15 kilometrų. Linkiu visiems eiti. O man labai smagu matyti tiek daug jaunimo!“, – džiaugėsi vyriausias ėjikas.

Devintasis „IKI Ėjimo varžybų“ sezonas sugrįš jau 2024-aisiais. Pirmasis kitų metų renginys tradiciškai planuojamas pavasarį Vilniuje.