Karoliniškėse – 13 tūkst. ėjikų: „Įveikėme ėjimo maratoną, laikas įveikti žingsnių turgų“

IKI Ėjimo varžybos 2022

Šeštadienį pasivaikščioti Vilniuje susirinko per 13 tūkst. aktyvaus laisvalaikio entuziastų, iš kurių jauniausiems – vos 43 dienos, o vyriausiems – beveik 90 metų. Visus juos į Karoliniškių kraštovaizdžio draustinį sutraukė kasmetinės, jau septintuosius metus organizuojamos „IKI Ėjimo varžybos 2022“. Dalyvių neišgąsdino net lietus! 

„Vilniuje atidarėme septintąjį „IKI Ėjimo varžybų“ sezoną ir iš karto galime džiaugtis nauju ėjimo rekordu sostinėje. Neišsigandę lietaus eiti susirinko 13 tūkst. žmonių ir keletas šimtų keturkojų! Džiaugiamės, jog dalyviai finišavo su nuostaba, jog pačiame Vilniaus centre dar galima atrasti šį tą naujo. Karoliniškių kraštovaizdžio draustinis nepaliko abejingų“, – sakė renginio organizatorė ir mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Už žingsnius – 50 tūkst. vaisių ir daržovių

Karoliniškėse nuo šeštadienio ryto susirinkusių dalyvių tikslas – įveikti beveik 15 tūkst. žingsnių maršrutą, o ėjimo metu nemokamoje programėlėje „#walk15“ surinktus žingsnius iškeisti į sveikatai palankius produktus. Vien žingsnių turguje laukė 50 tūkst. vaisių ir daržovių.

„Mes įveikėme žingsnių maratoną! Juodoji trasa kitiems buvo sunki, bet mums – ne. Jeigu nieko nebijai, tai viskas yra įveikiama. O dabar norime įveikti ir „IKI“ žingsnių turgų. Panaudojame žingsnius, keičiant juos į vaisius ir daržoves“, – šypsojosi renginio dalyvės.

Dalyvius kasmet eiti motyvuoja ir aplinkai draugiški apdovanojimai – medaliai, kuriuos ėję visuose trijuose per metus organizuojamuose renginiuose ėjikai gali sujungti į vieną kolekcinį trofėjų.

Tradiciškai eiti renginyje atvyko bene didžiausią, per septynerius metus įgytą medalių kolekciją su savimi atsinešęs trylikametis Dominykas.

„Visiems palinkėčiau eiti, nes vaikščioti – sveika. O lietaus bijoti nereikia, juk čia tik krapnoja!“, – motyvacija eiti nuo scenos dalinosi Dominykas.

Taip pat renginio metu apdovanotos ir masiškiausiai ėjusios komanda, įmonė, darželis, šeima ir mokykla. Pastarąja tapo per 50 dalyvių subūrusi Vilniaus „Žemynos“ gimnazija.

„Koks smagus sutapimas! Šiemet jauniausio dalyvio titulą pelnė net du mažieji ėjikai – vos 43 dienų, Kovo 11-ąją gimę Markas ir Danielė. Tuo tarpu vyriausio dalyvio titulą laimėjo 88-erių metų Leonas, šį apdovanojimą pelnęs jau ne pirmąjį kartą“, – sakė renginio organizatorė.

Neatrastas maršrutas

Dalyviai įveikė beveik 10 kilometrų maršrutą vaizdingu Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu. Kaip sakė Karoliniškių seniūnas Tomas Lilas, renginys vilniečiams ir miesto svečiams buvo puiki proga atrasti itin vaizdingą, tačiau nepakankamai dažnai aplankomą Vilniaus vietovę, nusidriekusią greta Neries.

Įveikus pirmuosius 5 tūkst. žingsnių laukė aktyvios šeimos zona, kurioje dalyviai buvo supažindinti su lietuviško etnosporto žaidimais, galėjo įsitraukti į interaktyvias pramogos vaikams. Nuėjus 10 tūkst. žingsnių – sveikatingumo zona, kurioje ėjikų laukė sporto medicinos gydytojų tyrimai ir konsultacijos, zumbos ir kitos grupinės treniruotės, penkiakovė, poilsio ir nemokamų žingsnių iššūkių kūrimo erdvė.

Birželio 4 dieną „IKI Ėjimo varžybos 2022“ kelsis į Klaipėdą, o rugsėjo 3 dieną sugrįš į kasmet daugiausiai dalyvių sutraukiantį Kauną. Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija.

Projektas „Ėjimo varžybos“, kurį įgyvendina UAB „Walk15“, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.