V.Musvydaitė kviečia dalyvauti ėjimo varžybose Anykščiuose

Šių metų rugsėjo 16 dieną Anykščiai taps visų, mėgstančių aktyvų laisvalaikį, traukos centru, kadangi juose įvyks „Proenzi ArthroStop“ Ėjimo varžybos. Projekto sumanytoja ir veidas, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė sako, jog šio renginio tikslas – visai ne varžymasis. Kiekvienas, dalyvaujantis varžybose turės įveikti 15 000 žingsnių atstumą (tai prilygsta maždaug 10,5 kilometro), tačiau laikas ar užimamos vietos nebus fiksuojamos.

„Vienintelis žmogus, su kuriuo išties teks pasivaržyti, būsite jūs pats. Tai renginys, kuris siekia žmonėms parodyti, jog aktyvus laisvalaikis su šeima yra smagus ir tikrai jokių išskirtinių pastangų nereikalaujantis dalykas“, – teigia V.Musvydaitė.

Žinoma moteris, surengusi jau ne vienas tokio tipo ėjimo varžybas ir kituose Lietuvos miestuose (Nidoje, Kaune, Vilniuje), visuose renginiuose dalyvauja ir su savo vaikais – devynerių dukra Ula ir tuoj aštuonerių sulauksiančiu sūnumi Benu.

Vaikai visuomet noriai dalyvauja varžybose. Žinoma, mažiausiems trasos atstumas gali būti per ilgas, tad tėvai renginio metu juos galės saugiai palikti vaikams skirtoje „Sveikatinės“ zonoje. Įdomybėmis gausioje zonoje vaikus užims įvairių sporto šakų treneriai.

V.Musvydaitė pabrėžia, jog jai svarbiausia tai, jog Proenzi ArthroStop ėjimo varžybose dalyvauja visi – senjorai, kūdikiai, dar gulintys lopšiuose, jaunimas, šeimos. Kiekvienas dalyvis ne tik puikiai praleis laiką, bet ir bus apdovanotas specialiais mediniais medaliais.

„Džiaugiuosi, kad Anykščių miesto savivaldybė vertina tokias sveikatingumo iniciatyvas, kurios skatina ne tik judėti, bet ir pažinti. Norime kartu parodyti kitokius Anykščius“, – teigė varžybų organizatorė.

Visi, susidomėję ėjimu, gali parsisiųsti specialiai ėjimo varžyboms sukurtą programėlę #walk15, kuri automatiškai skaičiuoja nueitus žingsnius, tad labai paprasta sekti ne tik nueitus kilometrus, bet ir sudegintas kalorijas. #walk15 galima rasti anksčiau vykusių varžybų trasas, jas išbandyti ir patiems dalintis savo sukurtais maršrutais su kitais vartotojais. Renginio idėjos sumanytoja V.Musvydaitė sako, jog tokios naujovės yra puikus pavyzdys, kaip technologijas galime panaudoti savo tobulėjimo labui.

Renginio organizatorė pati ruošia kiekvienų ėjimo varžybų trasą ir Anykščiai – ne išimtis: „Anykščiai – labai gražus miestas, jame tikrai yra ką pamatyti, tad buvo sunku sudėlioti geriausią maršrutą. Galiausiai apsisprendžiau, jog žygį pradėsime Dainuvos slėnyje, eisime palei Šventąją nutiestu pėsčiųjų taku iki pat Lajų tako bei Puntuko riedulio, o tuomet trauksime atgal miškingomis Anykščių šilelio vietomis, tad tai bus trasa, kuri supažindins su miestelio gamta.“

Tačiau verta pabrėžti, jog Anykščiuose daug ką verta pamatyti ir be visiems žinomo Puntuko riedulio ar Lajų tako. Kiekvienam užsukusiam rekomenduojame nepatingėti ir ištirti šiuos objektus:

  • Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia ir jos bokštas. Ši bažnyčia išsiskiria itin aukštais, net 33 metrų aukščio bokštais, iš kurių viso miesto panorama atsiveria kaip ant delno.
  • Rubikių apžvalgos bokštas. Šiek tiek nuo miestelio nutolęs apžvalgos bokštas pastatytas prie Rubikio ežero kranto ir nuo jo atsiveria ne tik šio vandens telkinio, bet ir Burbiškio su Mačionių kaimų ar Leliūnų bei Debeikių bažnyčių bokštų vaizdai.
  • Poeto ir dvasininko Antano Baranausko klėtelė. Šiame pastate, suręstame dar 1824 metais, poetas sukūrė labiausiai žinomą savo poemą – „Anykščių šilelį“. Dabar šiame memorialiniame muziejuje eksponuojami autentiški Antanui Baranauskui priklausę daiktai, baldai, knygos.
  • Siauruko muziejus. Senajai Anykščių geležinkelio linijai skirtas muziejus, kuriame galima ne tik apžiūrėti laukimo salės pastatą ar seną „Škoda“ garvežį, bet ir įvairius kitus siaurojo geležinkelio riedmenis ir netgi veikiančius eksponatus – rankinę dreziną ir triratį ant bėgių.
  • Arklio muziejus. Čia galėsite pamatyti, kokius darbus senovėje lietuviams padėdavo nudirbti arkliai. Galėsite susipažinti ir su įvairiais amatais bei paragauti vietoje krosnyje kepamos duonos ar netgi pajodinėti arkliais.
  • Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnis. Laikomas gražiausiu Aukštaitijos piliakalniu. Jį supa du slėniai, kuriais teka Vorelio ir Volupio upeliai, o istorikai mano, jog kaip tik šioje vietoje senovėje stovėjo karaliaus Mindaugo Vorutos pilis.

„Laimės žiburys“ – Jono Biliūno kapas. Šio iškilaus Lietuvos rašytojo kapui vietą ant Liudiškių kalvos išrinko kitas rašytojas, Antanas Žukauskas-Vienuolis. Nors Jonas Biliūnas mirė 1907 metais Zakopanėje, tačiau jo palaikai buvo perlaidoti tik 1953 m. 1958 m. virš kapo iškilo 14 m aukščio architekto Vytauto Gabriūno paminklas – monumentas iš tašytų Anykščių apylinkių akmenų.

Tačiau ties Anykščiais ėjimo varžybų renginiai nesibaigia, nes kiek vėliau, rugsėjo 23 dieną, visi aktyvaus laisvalaikio entuziastai kviečiami vykti į Jūrmalą, kur, kartu su broliais latviais žygiuosime šio miestelio paplūdimiu. V.Musvydaitė džiaugiasi, jog prie renginio prisidėjo ir žymus Latvijos televizijos veidas Armands Simpsons su savo šeima – žmona bei trejomis dukromis.

Sportą mėgstantis vyras pasakojo, jog jis pats stengiasi aktyviai judėti, užsiima bėgiojimu. Tokie sveikatingumo renginiai yra puiki, sveikintina iniciatyva, prie kurios tikrai norisi prisijungti. A.Simpsons teigia, jog ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje žmones reikia skatinti daugiau judėti ir tokie renginiai stipriai prie to prisideda burdami bendruomenes bei keisdami žmonių mąstymą. Sportas – tai dar viena galimybė būti kartu su šeima, ne tik sustiprėti fiziškai, bet ir geriau vienas kitą pažinti.

Užsiregistruoti į nemokamas Proenzi ArthroStop Ėjimo varžybas rugsėjo 16 d. Anykščiuose galima čia, o jei norite už žingsnius gauti prizus, skelbkite savo rezultatus čia.